Vyloučení nepohodlného člena požadoval Autoklub ČR

AKMT – Audio klub Moravská Třebová se zabýval kauzou otevřeného dopisu od představitelů Autoklubu ČR, který údajně doručili předsedovi Autoklubu MT Jan Strakovi na základě, kterého měl být vyloučen člen ze spolku Autoklubu Moravská Třebová.

Návrh na vyloučení člena spolku z AK Moravská Třebová. Zjistili jsme, že to bylo asi takto:

Jan Straka tvrdil některým členům, že vlastní dopis od zástupců Autoklubu ČR, ve kterém mu je sděleno, ,,pokud se spolek nezbaví člena Z. Bažanta, pak PAČR v kartingu 2017 nebude nadále svěřen Ak Moravská Třebová,,. Nejenom pro tento důvod nabádal některé členy, aby hlasovali pro vyloučení Z. Bažanta z výboru a ze spolku na členské schůzi, kterou kvůli tomuto svolal, dne 5. 8. 2016. 

Další dva důvody pro vyloučení, které J. S. uvedl byly:

  1. Z. Bažant vykázal z uzavřeného prostoru při závodech diváka, který tam neměl co dělat vzhledem ke sportovním řádům.
  2. Technika ubytoval sice v souladu s ročenkou na hlavní budově letiště ve Vysokém Mýtě na závodišti – ale jemu se tam nelíbilo, chtěl do tříhvězdičkového hotelu.

S těmito ,,zásadními důvody,, pro vyloučení se ztotožnili někteří členové a hlasovaly pro vyloučení Z. Bažanta ze spolku:

J. S., Z. O., Ma. Š., M. Š. M. S., L. B., S. J., R. Z., T. K., P. B.. celkem 10 členů/z toho 5 členů výboru.

Předpokládáme, že minimálně členové výboru byli seznámeni předsedou Janem Strakou s výše uvedeným obsahem tak zásadního dopisu od Autoklubu ČR, protože to musel být ten hlavní důvod, proč hlasovali pro vyloučení Z. Bažanta ze spolku, jinak si nedovedeme vysvětlit zbylé dva důvody. Dotyční by se měli stydět za tento ubohý nápad, kterého se zúčastnili, jak vyloučit člena ze spolku.

SVOLAT ČLENSKOU SCHŮZI, K VYŘIZOVÁNÍ SI RIZE OSOBNÍCH SPORŮ S ČLENEM BYLO OD PŘEDSEDY SKANDÁLNÍ. Pokud někdo hlasuje o něčem, čemu pravděpodobně ani nerozumí a raději se nezdrží hlasování, tak je to celkem ………. to slovo necháme na čtenářovi.

Závěr Audio klubu: zajímal by nás skutečný důvod, proč se chtěli zbavit někteří členové Z. B., aby nezacláněl ve spolku. Nakonec Z. B. nebyl vyloučen ani z výboru ani ze spolku.

Na této ,,VYLUČOVACÍ,, schůzi nakonec podal rezignaci předseda Jan Straka a člen výboru Z. Bažant, jak je uvedeno v zápise z této ,,TRAPNÉ,, členské schůze.


A jak to nakonec dopadlo s otevřeným dopisem? Na členské schůzi Autoklubu Moravská Třebová dne 9. 12. 2016, kde dopis chtěli členové vidět? Můžete si přečíst, zde je odkaz 


Pro dokreslení situace ( níže obrázek)  uvádíme i skutečnost, jak to bylo s panem ,,vykázaným divákem,,. Za , kterého měl být Z. Bažant také vyloučen ze spolku. Dle prováděcího ustanovení to byl skutečně divák a NE adept u technických komisařů. Adeptem byl úplně někdo jiný, který tam byl přítomen. 

Mimo jiné i HSK se ztotožnil ve svém zápisu s přítomností diváka na stanoviti technických komisařů. Dle níže (viz. obrázek) uvedeného zápisu SSK byl Z. Bažant uveden, jako osoba, která NEOPRÁVNĚNĚ vykázala osobu ze stanoviště techniků. Nevíme co si myslet, zajímalo by nás, který HSK si dovolil takovou kravinu uvést do zápisu. Nadále nebudeme spekulovat co, HSK vedlo, aby takto do zápisu porušil NSŘ a stvrdil tím souhlas s ohrožením zdraví nějakého, něčího kamaráda, který nebyl relevantním pořadatelem a nevztahovala by se na něho pojistka pořadatele.

Až by se mu něco stalo tak by všichni by říkali, on tam neměl co dělat, jak to, že to pořadatel nehlídá a  zápis SSK by vypadal  asi takto: Z. Bažant , si neplnil povinnosti a nevykázal neoprávněnou osobu pohybující se u techniků. Na osobu spadla motokára a pořadatel zaplatí škodu na zdraví panu divákovi, protože pořadatel NEKONAL a hazardoval svým přístupem se zdravím osob na závodišti, byť věděl, že se v prostoru pohybuje neoprávněná osoba.

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien